Artystyczne mieszkania pełne weny twórczej!

Jednymi z najciekawszych obecnie wnętrz są wnętrza wykonywane i aranżowane w duchu pop-artu, jednego z najpopularniejszych amerykańskich stylów, które miały swoich przedstawicieli także w Polsce. Jest to styl zdecydowanie kolorowy, odważny, lubiący zaskakiwań i lubiący nieoczywiste rozwiązania. Mieszkania urządzane zgodnie z jego zasadami są przeznaczone dla osób odważnych, pewnych siebie ludzi, doskonale wiedzących, czego chcą od życia i otoczenia.

Jakie kolory dominują w tym stylu?

Materiałami, jakie dominują w tym wypadku, są plastik oraz szkło, więc umeblowanie go nie powinno sprawiać żadnych trudności finansowych. Kolory w zasadzie wszystkie są brane pod uwagę, a im bardziej charakterystyczny przedmiot i mocniejsza i ciekawsza jego barwa, tym lepszy efekt końcowy osiągniemy. Także łączenia ich są w zasadzie dowolne, oby tylko było dużo, różnorodnie oraz kolorowo.

Za jakimi meblami powinniśmy się rozglądać?

Meble, na jakie się zdecydujemy w przypadku takiego wnętrza, przede wszystkim szybko i łatwo powinny wpadać w oko. Liczą się najbardziej niebanalne formy, nietypowe, geometryczne kształty mebli, a  także motywy nawiązujące do czasów, kiedy ów nurt królował, czyli do lat 60. I dzieł, jakie są z nimi związane. Ważne są nietypowe połączenia oraz takie ustawienia przedmiotów, które pozornie sprawiają na  nas wrażenie chaosu. Jednymi z najbardziej kojarzących się z tym stylem elementów są: komiksowe wzory na poduszkach, ramkach, obrazach, a także plastikowe krzesła, dmuchane przedmioty, na których można usiąść czy bardzo niegdyś popularne futrzane pufy.

2 komentarze

  1. Takie mieszkania zawsze kojarzyły mi się wyłącznie z gwiazdami czy osobami sławnymi. A tu – proszę – szary śmiertelnik też sobie może na takie pozwolić.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *