Jak powinna wyglądać sypialnia według trendów z 2017 roku?

W obecnym sezonie najmodniejszymi trendami w zakresie aranżowania sypialni jest powolne odchodzenie śnieżnych bieli i arktycznego klimatu. Wkraczają kolory oraz desenie, które mają zmienić postrzeganie tego miejsca oraz ocieplić jego wizerunek. Zmienia się również forma samych łóżek, wracając do momentu, kiedy modne były wymyślne formy zagłówków – idealnych do oddawania się wieczornej lekturze.

Wkraczają kolory

Przede wszystkim bardzo ważnym elementem staje się kolor pojawiający się na ścianach. Znika oziębłość oraz wrażenie przebywania na Dalekiej Północy. Do najmodniejszych kolorów tego sezonu zdecydowanie należą beże, jasny róż, kawowy, groszkowy, szarości oraz ecru. Kolory to jednak nie wszystko – na ścianach pojawiają się nierówności oraz kolorowe faktury, wprowadzane za pomocą okładzin ściennych. Mogą to być również cegły, drewno czy tapeta.

Śpimy inaczej

Zmienia się również sama forma łóżka i jego zakomponowanie w przestrzeni. Nasze łóżka odtąd mają być przyjemne w dotyku, wygodne, ale przede wszystkim tapicerowane. Jest to trend, który po wielu latach znów wraca do łask. Dzisiaj bez problemu można dobrać kolor tapicerki pod kolor ścian czy zastosowanych faktur. Najmodniejsze będą jednak te w mocnych kolorach: w różu, zieleni, żółci oraz fioletach. Coraz częściej zdarzać się będą również tapicerowane meble, takie jak komody, skrzynie posagowe czy stoliki. Do naszych sypialni wkraczają ciekawe aranżacje, dające możliwość wprowadzenia bardzo wiele z własnych upodobań dekoracyjnych.

2 komentarze

  1. Chyba za długo patrzyłam na takie surowe łóżka, bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić takiej wersji z tapicerką.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *