Mikroskopijne mieszkania – jak urządzić taką kawalerkę?

W dużych miastach w ofertach nieruchomości można znaleźć coraz więcej ofert mieszkań posiadających zdecydowanie mniejszy metraż niż 20 metrów. Najpopularniejsze jednoosobowe lokale posiadają około 12 do 15 metrów kwadratowych. Urządzenie z pomysłem takiego mieszkania jest ogromną sztuką, ponieważ nawet jedna osoba może posiadać sporo rzeczy osobistych, z których nie chce rezygnować.

Trzeba pamiętać o najważniejszym

Najważniejsze w przypadku takich mieszkań jest odpowiednie zorganizowanie przestrzeni. Każda rzecz musi posiadać swoje własne miejsce i bardzo go pilnować, żeby nie powstał bałagan. Koniecznie trzeba jednak pamiętać o malowaniu mieszkania w jasnych barwach, ponieważ zawsze optycznie zwiększają powierzchnię, którą zdobią. Białe wnętrze będzie wyglądało zarówno estetycznie, jak i elegancko, a w wersji dziewczęcej – nawet nieco romantycznie.

Jakich mebli najlepiej szukać?

Mogą być stylizowane, mogą być proste, warunek jest jeden: koniecznie muszą być odpowiednio dopasowane, niewykluczone, że będzie konieczne przygotować meble pod wymiar. Doskonale sprawdzi się składana wersalka z kolorową narzutą i niewielkimi poduszkami, segment na podręczne rzeczy, książki oraz bibeloty, a także szafa z ubraniami – najlepiej, jeśli będzie zabudowana, ponieważ w ten sposób jednocześnie maksymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń i pozbędziemy się wrażenia, że pokój jest zwyczajnie zagracony. Do tego praktyczny będzie malutki stolik z krzesłami dla gości oraz odpowiednie oświetlenie; jeśli warunki na to pozwalają, najlepsza będzie lampa podłogowa.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *