Odrobina nowości ze świata

Nie zawsze jako naród jesteśmy otwarci na zmiany. Dotyczy to przede wszystkim diametralnych zmian i przebudów w naszych domach. O ile nawet mocno ekscentryczne trendy i style jesteśmy  w stanie przyjąć, zaakceptować, a nawet kultywować, tak z kilkoma trendami, które są najmodniejsze  i powszechnie stosowane w wielu krajach nie do końca jesteśmy w stanie sobie poradzić.

Odosobnienie, ale nie do końca

W części światowych mieszkań sypialnie są izolowane od reszty mieszkania jedynie za pomocą szklanych ścian – czasem szklanych kafelków. Takie wyspy pojawiają się nieraz w mocno niestandardowych dla nas miejscach – w loftach zdarzają się nawet centralnych partiach mieszkania. Jest to zdecydowanie ciekawe rozwiązanie, ponieważ jesteśmy jakby jednocześnie w środku, w centrum naszego mieszkania, ale mamy podgląd na wszystko, co dzieje się dookoła. Przestrzeń tego typu daje nam również zdecydowanie lepszy i zdrowszy sen.

Mało intymna łazienka

Jednym z trendów, jakie są wykonywane właśnie za pomocą szklanych, dużych powierzchni, jest posada wianie łazienek, a konkretnie pryszniców, w centralnym punkcie mieszkania. Szkło zwykle nie jest nawet mlecznej barwy, więc chroni jedynie przed rozpryskującą się wodą. Takie umieszczenie łazienki powoduje kompletnie zespolenie się człowieka z miejscem, w jakim mieszka i żyje. W naszych mieszkaniach wciąż brakuje przestrzeni i brakuje poczucia chęci posiadania takiej przestrzeni. Bardzo lubimy zamykanie się za drzwiami, aby mogło na dobre zostać wprowadzone takie rozwiązanie, jak szklana klatka zamiast zamykanej na kilka zamków łazienki.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *