Róż w domu? Jak najbardziej!

Wiele osób boi się dekorowania i aranżowania domu za pomocą tego właśnie koloru sądząc, że jest on zarezerwowany jedynie dla mocno sztucznie wyglądających miejsc, nie mających nic wspólnego  z przytulnością i ciepłej domowego ogniska. Wiele z nich również uważa, że taki kolor pasuje jedynie do pokoju dziecięcego. Miejsce dla niego faktycznie można znaleźć również w wielu innych miejscach naszego mieszkania.

Miejsce na róż w sypialni

Sypialnia jest dla nas dosyć specyficznym miejscem, w którym przede wszystkim odpoczywamy. Tutaj więc jasne, pudrowe odcienie różu będą jak najbardziej wskazane. Taki odcień nada wnętrzu przytulności, a także spokoju, odpoczynek będzie więc w tych warunkach zdecydowanie najlepszy. Do takich kolorów ścian świetnie sprawdzą się szarości łóżka oraz biele innych elementów znajdujących się w pokoju – na przykład komody czy toaletki. W takich aranżacjach można zastosować poduszki w tym samym odcieniu, co ściana.  Da to naprawdę dobry, spójny obraz.

Różowy dla dziewczynek

Faktycznie, róże są zarezerwowane w głównej mierze dla dziewczynek – w ich bajkowym królestwie powinno znaleźć się miejsce właśnie na ten kolor, jeśli tylko go lubią. Można pomalować w ten sposób ściany czy użyć fototapety z motywem zawierającym ten kolor. Świetnie zagra w takim wnętrzu różowy dywan na przykład na drewnianych, jasnych lub szarych panelach, podobnie różowa rama łóżka czy stolik z krzesłami. Warto pamiętać, że niekoniecznie zawsze muszą to być bardzo ostre kolory, czasem wystarczą ich delikatniejsze tony.

2 komentarze

  1. Moim zdaniem dziewczynka zawsze powinna mieć ten swój różowy pokój przeznaczony tylko dla prawdziwych księżniczek.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *