W jaki sposób przebudować nieustawną łazienkę?

Mieszkania, w których metraż jest dosyć spory, pojawiają się również dosyć spore problemy z odpowiednim zorganizowaniem przestrzeni. Projekty mieszkań nie zawsze są dopracowane, dlatego nie zawsze wszystkie elementy są łatwe do zakomponowania i zabudowania meblami. Najwięcej problemu zwykle sprawia łazienka, jeśli posiada sporo metrów kwadratowych, ale jest na przykład bardzo długa i wąska. Zakomponowanie jej we właściwy i praktyczny sposób może sprawiać nie lada kłopot.

Przebudowa czasem jest konieczna

W niektórych przypadkach przebudowa jest konieczna, ponieważ żadna z dostępnych opcji nie pasuje lokatorom. Przestrzeń można zmienić za pomocą zastosowanych skosów lub wyburzenia części ściany i połączenia jej z inną częścią mieszkania. Jeśli jednak konieczne jest pozostawienie obecnej formy architektonicznej, w końcu znajdzie się odpowiednią aranżację dla tego miejsca.

Praktyczne wyposażenie

Jeśli mamy do dyspozycji taką właśnie łazienkę, jej dalszą część możemy spokojnie zagospodarować na część relaksacyjną, możemy wstawić tam nawet sporych rozmiarów wannę i ewentualnie ja zabudować lub postawić obok niewielkie mebelki, które będą służyły do przechowywania produktów oraz akcesoriów niezbędnych podczas godzinnych kąpieli w bąbelkach. W bliższej części można postawić toaletę, a nawet pisuar, jeśli miejsce na to pozwala. Można je również oddzielić niewielką ścianką. W takiej łazience na dłuższej ściance można zamontować haczyki na kolorowe ręczniki dla wszystkich domowników oraz na ich na przykład szlafroki, z których korzystają po kąpieli. Ciekawe może być także wykorzystanie konkretnych, ale niewielkich rozmiarów mebli łazienkowych, które jedynie dodadzą całości uroku.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *