Wózki widłowe – zastosowanie i kursy na nie

Jednym z bardziej popularnych, a jednocześnie krótkich szkoleń na jakie można się zdecydować, aby podnieść swoje kwalifikacje są szkolenia na wózki widłowe.

Zajęcia takie rozchwytywane są głównie przez mężczyzn. Same zaś maszyny przeszły dość sporą ewolucję, nie tylko w kwestii miejsca zastosowania, ale i techniki wykonania i użytkowania. Znajdują one swoje zastosowanie głównie w transporcie magazynowym oraz budowlanym, a że dziedziny ta bardzo się rozwinęły, tak i rozwinęły się same wózki widłowe. Umożliwiają one głównie przewożenie, rozładunek oraz przechowywanie ciężkich materiałów, nawet tych ważących kilkadziesiąt ton.

Aby móc zostać operatorem takiego pojazdu należy odbyć odpowiedni kurs, zarówno w warstwie teoretycznej jak i praktycznej w przeprowadzającym je ośrodku szkoleniowym. Dużą zaletą takiego szkolenia jest jego czas trwania i cena. Nie kosztują dużo i trwają stosunkowo krótko, bo można je odbyć w ciągu tygodnia. Osoba, która pomyślnie zda każdą z części otrzymuje certyfikat, który jest potwierdzeniem uzyskania odpowiednich umiejętności (wydawany jest zazwyczaj w j. polski, angielskim oraz niemieckim).

Aby móc zapisać się na takie szkolenia zawodowe należy mieć ukończone 18 lat, posiadać aktualne badania lekarskie, w których widnieje zapis o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy kierowcy oraz, w przypadku poruszania się takim wózkiem w przestrzeni publicznej, prawo jazdy. Uzyskany certyfikat jest bezterminowy.

Rodzaje takich wózków to: wózki jezdniowe podnośnikowe prowadzone i zdalnie sterowane, jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych oraz specjalizowane.

Wyrobienie takiego kursu jest szansą na wyższe wynagrodzenie i możliwość uzyskania pracy za granicą.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *